sanal ortam

ByDeasinq     15-05-21     Arkadaşlık siteleri, BedavaSohbet, bizdesohbet, Chat Odaları, chat siteleri, Chatyeri, dostyeri, emekchat, emeksohbet, Eskişehir sohbet, Eskişehir üniversite sohbet, goruntulusohbet, huzursohbet, insan ve mutluluk, irc sohbet, mirc sohbet, mutlu insan, mutlu sohbet, mynet chat, Mynet Sohbet, onlinesohbet, parasız sohbet, Sana Ragmen, sanal chat, sanal ortam, sanal sevgi, sanal sohbet, Sanalsohbet, sanasohbet, seninsohbet, server sohbet, sevgi ve hoşgörü, Sevgisohbet, sevgiyeri, seviyelichat, Seviyelisohbet, Sohbet eskişehir, sohbet mutlu, Sohbet Odaları, Sohbet Tr, sohbetyeri, Tr Chat, Tr Sohbet, TrSohbet, umutchat, umutsohbet     sanal ortam     148 Defa Okundu

Sanal Ortam

Sanal ortam nedir? Sanal ortam, insanların birebir yanyana bulunmadığı ama gerçekte var oldunuz bir ortamdır.Sanal alemde Chat,sohbet,forum,ve sosyal medya sitelerinde kullanıcılar bir araya gelirler.Bu ara ara yapıp etkişelimde bulunurlar.Fakat birbirlerini reel olarak hiç görmezler.Bu beraberlikte olma istekleri sanal ortam olarak nitelendirilmektedir.

sanal ortam

sanal ortam

 İnsanların birbirlerini göremedikleri için kimliklerinin deşifre olmacaklarını düşünürler.Ve bu rahatlık onlara bir başkasına keyfi hakaret etme,mobing uygulama hatta yer yer mafya vari söylemlere kadar cesaretli kılmayı ve bu hakkı kendide görme zayıflığına düşmelerine yol açmaktadır.Oysa öylemi ? elbette değil emniyet mensupları çok rahatlıkla suç işleyen kişileri tespit etmekte ve gereken cezaları yargımız verebilmektedir.

 Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük hayatımızın büyük bir bölümünü iş, eğitim veya eğlence maksadıyla sanal ortamda geçirmekteyiz. Ancak bu kadar yoğun kullandığımız sanal ortam dolandırıcıların ve kötü niyetli kişilerin tezgah açmış olduğu tehlikeli bir ortam. Bu sebeple Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları bulunmaktadır. Bunları kısaca maddeler halinde belirtelim;

Sanal Ortamı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Kuralları Hakkında Neler Biliyorsunuz?

  1. C. kimlik numaramızı paylaşmamalıyız.
  2. Doğum yeri ve doğum tarihi bilgimizi paylaşmamalıyız.
  3. Aile bireylerimizin isimlerini paylaşmamalıyız.
  4. Kendimize ait veya aile bireylerimize ait fotoğrafları paylaşmamalıyız.
  5. Banka hesabı veya kredi kartı bilgilerimizi paylaşmamalıyız.
  6. Telefon numaramızı paylaşmamalıyız.
  7. Güvenilir olmayan sitelere girmemeliyiz.
  8. Güvenilir olmadığını düşündüğümüz sitelerden alışveriş yapmamalıyız.
  9. Güvenilir olduğunu düşündüğümüz ve üye olmaya karar verdiğimiz sitelere üye olurken güçlü bir şifre belirlemeliyiz.

Sanal ortam da sohbet ederken eğlenceli,saygılı ve herşeyden önce güven içinde vakit geçireceğiniz bir ortam çok önemlidir.Bir çok sunucuda bunu görmek neredeyse imkansızdır.

Sevgiyeri.com ailesi olarak sanal sohbet de seviyeli ve saygılı bir ortam kurmak adına herşeyi özverili bir şekilde sağlamak tek hedefimizdir.Mevcut adminlerimize de ilk talimatımız bu olmaktadır.

Sanal sevgi arayışında olanlar sohbet yeri ve chat yeri olarak bilinen bir çok sunucu olmayan sevgiyi tabiki sevgiyeri.com adresinde bulucaklardır.Adımız iddiamızın bir göstergesidir.

Bizleri sosyal medya hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (9 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Yalnız insanların vakit geçirmek, arkadaşlıklar kurmak için bir araya geldiği sohbet sitesi.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© 2021 Copyright Tasarım:ByDeasinq