islamisohbet

ByDeasinq     04-12-20     Chat Odaları, Sohbet Odaları     islamisohbet     106 Defa Okundu

 

islamiSohbet Odaları

İslami

islamisohbet dinisohbet sitesi olarak bu ihtiyaca cevap verecek, inançlı kimselerin aynı çatı altında muhabbet etmesini sağlayacak bir takım adımlar atmaya başladık ve İslami sohbet adı altında bir oda açmaya karar verdik.

İslami Chat Siteleri

Zaten salgın hastalık nedeniyle kısmi izole altında yaşayan insanlarımız; alternatif olarak odalarımıza gelmekte ve İslami konular hakkında sohbet etmektedirler. Manevi ağırlığı fazla olan bu sohbetler sayesinde insanlar huzur bulmakta, tefekkür dünyasına dalarak geçmişte işledikleri günahlardan tövbe etmektedirler. Dolayısıyla İslam dinimiz her derde deva, paslanmış gönüllere ilaç, zehirli ve çatal dillere adeta bir panzehir etkisi göstermektedir.

İslam Dininin Özellikleri Tanıtımı ve Peygamberler

İnsanoğlu yaratılış itibari ile hep bir şeylere inanmak ve tapmak ister, bu onun yaratılışında vardır. Çünkü Cenab-ı ALLAH cinleri ve insanları kendisine kulluk yapsınlar, ibadet etsinler, onu tanısınlar diye yaratmıştır. Yoksa insanı yaratmaktan maksat ve murat ne olabilirdi? Yüce yaratıcı; İslam dininden önce çeşitli kavim ve topluluklara peygamberler ve ilahi kitaplar göndermiştir. Bunlar hatırladığımız kadarıyla Hıristiyanlık, Musevilik ve Yahudiliktir. Bu dinlere gönderilen kutsal kitaplar ise İncil, Tevrat ve Zebur’dur.

Fakat insanların büyük çoğunluğu bu dünyaya neden geldiklerini, Cenab-ı ALLAH’a hangi ahitte bulunduklarını unutmuş, kendilerine ikaz ve tebliğ için gönderilen peygamberlere iman ve itibar etmemişler, gönderilen kutsal kitapları kafasına göre değiştirerek yorumlamaya çalışmışlar ve çeşitli bela, musibet ve salgın hastalıklarla ağır şekilde imtihan edilmişlerdir. En son ve geçerli din İslamiyet, onun peygamberi ise Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)’dır. İslam dininin tebliğ edilmesi ile önceki dinlerin hükmü kalmamıştır.

İslami Sohbet Odalarında Uyulması Gereken Kurallar

islamisohbet ve Dini sohbet odalarında uyulması gereken kurallardan en önemlisi, odaya uygun nicklerle girilmesi, İslam hakkında yazılan yazıların arasına girilmemesi, gereksiz sorularla konunun kaynatılma yoluna gidilmemesidir. İslami konu hakkında sohbet eden ehil kişiler, zaten konunun bittiğini söyleyecek ve soru-cevap kısmına geçilecektir.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Yalnız insanların vakit geçirmek, arkadaşlıklar kurmak için bir araya geldiği sohbet sitesi.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© 2021 Copyright Tasarım:ByDeasinq