İslami ve Dini Sohbet

ByDeasinq     04-12-20     Chat Odaları, Sohbet Odaları     İslami ve Dini Sohbet     61 Defa Okundu

İslami Sohbet Odaları

İslami

islami sohbet dini sohbet

etsenin.com sitesi olarak bu ihtiyaca cevap verecek, inançlı kimselerin aynı çatı altında muhabbet etmesini sağlayacak bir takım adımlar atmaya başladık ve İslami sohbet adı altında bir oda açmaya karar verdik.

İslami Chat Siteleri

Zaten salgın hastalık nedeniyle kısmi izole altında yaşayan insanlarımız; alternatif olarak odalarımıza gelmekte ve İslami konular hakkında sohbet etmektedirler. Manevi ağırlığı fazla olan bu sohbetler sayesinde insanlar huzur bulmakta, tefekkür dünyasına dalarak geçmişte işledikleri günahlardan tövbe etmektedirler. Dolayısıyla İslam dinimiz her derde deva, paslanmış gönüllere ilaç, zehirli ve çatal dillere adeta bir panzehir etkisi göstermektedir.

İslam Dininin Özellikleri Tanıtımı ve Peygamberler

İnsanoğlu yaratılış itibari ile hep bir şeylere inanmak ve tapmak ister, bu onun yaratılışında vardır. Çünkü Cenab-ı ALLAH cinleri ve insanları kendisine kulluk yapsınlar, ibadet etsinler, onu tanısınlar diye yaratmıştır. Yoksa insanı yaratmaktan maksat ve murat ne olabilirdi? Yüce yaratıcı; İslam dininden önce çeşitli kavim ve topluluklara peygamberler ve ilahi kitaplar göndermiştir. Bunlar hatırladığımız kadarıyla Hıristiyanlık, Musevilik ve Yahudiliktir. Bu dinlere gönderilen kutsal kitaplar ise İncil, Tevrat ve Zebur’dur.

Fakat insanların büyük çoğunluğu bu dünyaya neden geldiklerini, Cenab-ı ALLAH’a hangi ahitte bulunduklarını unutmuş, kendilerine ikaz ve tebliğ için gönderilen peygamberlere iman ve itibar etmemişler, gönderilen kutsal kitapları kafasına göre değiştirerek yorumlamaya çalışmışlar ve çeşitli bela, musibet ve salgın hastalıklarla ağır şekilde imtihan edilmişlerdir. En son ve geçerli din İslamiyet, onun peygamberi ise Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)’dır. İslam dininin tebliğ edilmesi ile önceki dinlerin hükmü kalmamıştır.

İslami Sohbet Odalarında Uyulması Gereken Kurallar

İslami sohbet ve Dini sohbet odalarında uyulması gereken kurallardan en önemlisi, odaya uygun nicklerle girilmesi, İslam hakkında yazılan yazıların arasına girilmemesi, gereksiz sorularla konunun kaynatılma yoluna gidilmemesidir. İslami konu hakkında sohbet eden ehil kişiler, zaten konunun bittiğini söyleyecek ve soru-cevap kısmına geçilecektir.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Yalnız insanların vakit geçirmek, arkadaşlıklar kurmak için bir araya geldiği sohbet sitesi.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2020 Bedava Sohbet Siteleri, Mobil Sohbet - SevgiYeri.Com Tüm hakları saklıdır.